Retour sur une année 2019 bien remplie pour l’immobilier à Bruxelles

Terugblik op een goed gevuld jaar 2019 voor vastgoed in Brussel

Terugblik op onze verkochte eigendommen

In 2019 en sinds de oprichting van ons vastgoedkantoor in Brussel hebben veel eigenaars ons vertrouwd om hun huis of appartement te verkopen. Tijdens dit proces laten we altijd onze waarden primeren, namelijk een persoonlijke begeleiding en een vertrouwensvolle samenwerking.

Van alle onroerend goed waar we voor hebben gezorgd, werd 91% verkocht na de organisatie van 1.418 bezichtigingen. Van deze 91% werd 95% van de eigendommen verkocht binnen een periode van 3 weken tot 3 maanden, waardoor de eigenaars de mogelijkheid kregen om snel aan nieuwe avonturen te beginnen, of het nu gaat om verhuizen naar een appartement in het stadscentrum of naar een villa in de buitenwijken.

Exclusive opdracht om uw huis te verkopen

Om een succesvolle samenwerking te garanderen die is gebaseerd op wederzijds vertrouwen, werken we voornamelijk met exclusieve opdrachten. “Naast het kunnen waarborgen van een goede samenwerking tussen onze klanten en ons team van vastgoedmakelaars, heeft dit systeem zijn waarde bewezen door een snelle verkoop en tegen de beste prijs te garanderen”, legt Maxence Dumont, Marketing Manager bij Hermanns Real Estate, uit.

Verdeling van verkochte onroerende goederen in Brussel

Ons vastgoedkantoor in Etterbeek is gespecialiseerd in de verkoop van beleggingspanden. Dit type eigendom vertegenwoordigde namelijk 45% van ons totaal aantal verkopen in 2019, waarvan 13% in blok werd verkocht en 32% werd opgesplitst.

We hebben ook de verkoop van veel huizen en appartementen bevorderd, die respectievelijk 14 en 23% van ons totaal aantal verkopen in het afgelopen jaar vertegenwoordigden. Onder andere eigendommen omvatten ook 11% commerciële ruimtes.

Een realistische schatting bovenal

“Tijdens de schatting stellen we een verkoopprijs voor aan de eigenaars. Het komt echter voor dat ze een hoger bedrag verwachten dan het bedrag dat tijdens de schatting is gegeven en dat volgens ons buiten de marktprijzen ligt”, verduidelijkt Maxence Dumont verder. De wil van onze vastgoedmakelaars is namelijk om een eerlijke en realistische schatting van het te verkopen onroerend goed te geven. Het kan dus zijn dat het verkoopproces langer duurt dan 3 maanden, vooral wanneer de startprijs hoger blijkt te zijn dan het marktgemiddelde.

Deze onmisbare stap stelt ons ook in staat te bevestigen dat 90% van de verkochte eigendommen in ons vastgoedkantoor Hermanns Real Estate tegen een prijs werd ondertekend die dicht bij de schatting ligt, met andere woorden binnen een marge van € 5.000 boven of onder de gegeven schatting. “Het is belangrijk voor ons om eerlijk te blijven tegenover de eigenaars. We willen een echt vertrouwensrelatie opbouwen en hen niet verleiden met een verkoop tegen een prijs die naar onze mening onredelijk is in vergelijking met de vastgoedmarkt in Brussel,” legt Amaury Hermanns, oprichter en verantwoordelijke van de Verkoopafdeling, uit.

Een team dat groeit

2019 was ook succesvol door de komst van drie nieuwe medewerkers. Allereerst draagt Delphine Henry de Frahan bij aan het verlichten van onze vastgoed delegaties in hun dagelijkse werk door haar administratieve talenten aan het team toe te voegen. Christian Muya voegt zich bij de Verkoopafdeling en brengt zijn ervaring in de sector met zich mee. Ten slotte versterkt Coraline Jacquemotte de Verhuurafdeling.

Richten op digitaal in 2020

Na een succesvolle afsluiting van 2019 denken we nu aan verschillende projecten die ons in staat zullen stellen van 2020 ook een succes te maken.

Bewust van de huidige ontwikkelingen en met name van de overgang naar digitaal in de vastgoedsector, bestuderen we momenteel verschillende projecten die snel zouden moeten worden gerealiseerd, met als doel in de eerste plaats een verbeterde ervaring aan onze klanten te bieden. “We proberen altijd de ervaring van de koper, maar ook van de verkopende eigenaar, te verbeteren,” voegt Amaury Hermans toe. Met dat doel zal het gebruik van nieuwe technologieën centraal staan in onze zorgen voor het komende jaar.

Wilt u meer weten ?

Neem zonder aarzelen contact op met ons vastgoedkantoor op 02 735 95 18!